Як вибрати постільну білизну

В організації спального місця немає неважливих дрібниць. Ідеальним повинно бути все жорсткість матраца, пружність і форма подушок, склад і вага ковдри. У переліку обов’язкових умов для комфортного сну – і відповідні підковдри, простирадла і наволочки. Саме вони залишаються в контакті зі шкірою протягом усього нічного відпочинку, що змушує приділяти максимум уваги їх якості.

Як вибрати постільну білизну, на що звернути увагу, адже правильно вибрана постільна білизна – запорука комфортного і хорошого сну. Колір, розмір, тканина – ось основні критерії, за якими потрібно вибирати текстиль.

Як вибрати постільну білизну

Розміри

Вибір постільної білизни починається з визначення потрібного вам розміру. Постільна білизна підрозділяється на п’ять основних розмірів:

  • півтораспальне – розміри підодіяльника: 160×220;
  • двоспальне – розміри підодіяльника: 175×210;
  • євро – розміри підодіяльника: 200×220;
  • євро максі – розміри підодіяльника: 220×240;
  • сімейне – два підодіяльника розміром: 160×220.

Щоб визначити, який розмір краще підійде для вашої спальні потрібно виміряти габарити – довжину і ширину ліжка і ковдри.

Наволочки можуть бути двох розмірів: 50×70 і 70×70 см. Багато виробників комплектують постільні комплекти наволочками обох розмірів, щоб постільна білизна підходила під будь-який розмір подушки. Але також досить часто зустрічаються постільна білизна, в комплект якої входить тільки один розмір наволочок 50×70 або 70×70 см.

Склад матеріалу постільної білизни

З якої тканини краще купувати постільну білизну? За складом тканини діляться на три основні групи:

  • натуральні тканини – виготовлені виключно з натуральних волокон, таких як бавовна, льон, шовк. До натуральних також відносять штучно одержані віскозні волокна з природних неволокнистих матеріалів (целюлози) – віскоза, тенсел, модал, бамбук. Найбільшим попитом користуються тканини на основі натуральної бавовни, такі як сатин, жаккард і поплін. Найпопулярнішим матеріалом для пошиття постільної білизни в світі є сатин – тканина, що отримується шляхом особливого плетіння бавовняних ниток. Такий матеріал славиться особливою м’якістю і підвищеною зносостійкістю;
  • штучні тканини – складаються з синтетичних волокон, отриманих хімічним шляхом, в основному, це поліестер. Найпопулярніший синтетичний матеріал, який використовується для пошиття постільної білизни – штучний шовк. Постільна білизна, зшита з штучного шовку, характеризується блиском і гладкістю;
  • сумішеві тканини – поєднують в собі кілька видів волокон  – льон + бавовна, шовк + бавовна, бавовна + поліестер. Найбільш популярна із сумішевих тканин – це полікотон. Як правило, вона виготовляється з рівних пропорцій натуральної бавовни і високоякісного поліестеру.

Натуральні тканини приємні у багатьох відношеннях. Вони добре вбирають вологу, приваблюють нас своїм природним походженням і дозволяють шкірі «дихати» під час сну. Але є і недоліки. Такі тканини легко мнуться, сідають при пранні і довго сохнуть.

Штучні тканини набагато зносостійкі натуральних, але вони – синтетичні, тобто погано пропускають повітря і менш екологічні.

Як обрати постільну білизну

Міцність постільної білизни

Вибираючи міцну постільну білизну, варто звернути увагу на щільність тканини і спосіб плетіння ниток. Від цього багато в чому залежить міцність матеріалу.

Щільність тканини буває лінійна і поверхнева. Лінійна щільність – це кількість ниток на сантиметр в квадраті, поверхнева – грами на метр квадратний.

На щільність впливає не тільки товщина ниток, а й спосіб їх переплетення. Тканини для постільної білизни можуть мати:

  • полотняне переплетення – нитки чергуються через одну – батист, бязь, поплін, ранфорс, перкаль;
  • сатинове або атласне переплетення – нитки переплітаються через кілька і зливаються в похилі лінії на лицьовій стороні, що створюють шовковисту поверхню (сатин);
  • жакардове – складне саржеве або сатинове переплетення з різним чергуванням ниток, яке утворює красивий малюнок (жаккард).

Колір і малюнок

Сьогодні постільна білизна представлена в такому асортименті кольорів і принтів, що зупинити свій вибір на чомусь одному непросто. Вибираючи колірну гамму комплекту, врахуйте домінуючі кольори в спальні – ідеально, якщо постільна білизна буде гармоніювати із забарвленням штор і шпалер.

Для повноцінного відпочинку варто підібрати спокійний, пастельний відтінок – рожевий, блакитний, жовтий, салатовий, білий. А ось червоний, помаранчевий, чорний колір підходять для пристрасної і романтичної ночі. Наявність дрібного малюнка на білизні сприяє спокійному умиротворяючому сну, а постіль з великими і малими малюнками збуджує. Для відпочинку після трудового дня краще вибрати геометричний орнамент. Чорно-білу гаму краще не використовувати щодня – вона сприймається як агресивна і може втомлювати.

Як обрати постільну білизну

Стійкість кольору постільної білизни

Багато хто вважає, що натуральні тканини обов’язково сильно линяють при пранні. Це не завжди так. Тут все залежить від способу фарбування. У натуральних тканинах використовують або пігментне фарбування, або активне (реактивне).

При пігментному фарбуванні барвник (пігмент) накладається безпосередньо на поверхню полотна із закріпленням його при кімнатній температурі. Основним плюсом такого процесу є його порівняно невисока вартість. Саме такі тканини, пофарбовані пігментними барвниками, швидше втрачають свій первинний вигляд у порівнянні з тканинами, пофарбованими активними барвниками. При цьому темні малюнки, нанесені пігментним способом фарбуються сильніше, ніж світлі.

Активні барвники утворюють хімічну сполуку з волокном і стають його частиною. Тканини, пофарбовані таким способом, не линяють, не фарбуються і мають соковиті глибокі кольори. Звичайно, вони трохи дорожчі, але, повірте, такий комплект набридне вам швидше, ніж хоча б трохи зблякне.

З лицьової та зворотньої сторони забарвлення повинно бути майже однаковим. Крім того, зазначена на етикетці максимально допустима температура при пранні також є показником якості барвників. Якщо білизна витримує температуру в 60 градусів, значить, барвник стійкий.

Вкрай важливо купити якісну постільну білизну в надійному магазині, щоб виключити ймовірність покупки неякісного товару або зовсім підробки. Правильний інтернет магазин постільної білизни повинен забезпечувати гідний асортимент продукції, зручність вибору і доступні ціни. Крім того, магазин повинен давати гарантію якості, здійснювати безпроблемний обмін куплених товарів, а також забезпечувати покупців швидкою доставкою.

oleksandrazuravel
Коментарів немає
Категорії:
Статті
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку