Що таке євро та сімейний комплект постільної білизни

Вибір постільної білизни включає не тільки вивчення властивостей різних матеріалів і підбір кольорів. Важливо правильно визначити розмір комплекту, інакше його не вдасться використовувати. У продажу можна знайти постільну білизну односпальну, півтораспальну, двоспальну. Також є комплекти “Євро” і “Сімейні” – на перший погляд вони схожі, але якщо розібратися, то стане видно різницю.

Що таке євро та сімейний комплект постільної білизни

Відмінність сімейного та євро комплектів постільної білизни

Сімейна постільна білизна – це комплект постільної білизни, що підходить для двоспальних ліжок. ВІдмінність від інших постільних комплектів полягає в кількості підковдр – їх дві. Що входить в сімейний комплект постільної білизни:

 • дві полуторних підковдри замість однієї великої 160 x 220;
 • велике простирадло 240 x 260;
 • дві наволочки 50 x 70 або чотири наволочки дві 50 x 70 і дві 70 x 70.

За назвою комплекту можна встановити що цей набір вибирають сімейні пари, які вже давно в шлюбі і не хочуть перетягувати ковдру на себе, а бажають кожен спати під своєю. Цей факт є незаперечним плюсом в сімейному розмірі постільної біл-изни.

Євро розмір постільної білизни – це стандартний розмір, який передбачає наявність

 • одного великого підодіяльника 200 x 220;
 • дві або чотири наволочки 50 x 70;
 • велика простирадло 240 x 260.

Комплекти євростандарт відрізняються тим, що не мають варіативності за розмірами. Вони підходять для двоспальних ліжок.  В деякі євро комплекти замість звичайного простирадла входить натяжне на гумках і призначене для ортопедичних матраців. Завдяки резинкам простирадло тримається надійно і не мнеться.

Кардинальна відмінність цих двох комплектів тільки в наявності двох підковдр в сімейному комплекті і одного підодіяльника в євро комплекті. Тут вибір за вами віддаєте перевагу розділити ковдру з коханим або щоб кожен був зі своєю ковдрою і придбати сімейний комплект.

Євро комплекти дорожчі звичайних двоспальних: правда чи міф

При згадці слова «Євро» господині уявляють собі щось заморське, привезене з-за океану, а тому що коштує куди дорожче вітчизняного аналога. Але саме слово «Євро» в такому контексті означає тільки процес виробництва і розміри білизни. Воно зшито по європейським стандартам і найчастіше має форму квадрата. Іноді такі комплекти мають ціну на порядок дешевше сімейних наборів або двоспальної постільної білизни. Наприклад, якщо вони пошиті з більш бюджетної тканини. Але при рівнозначній по вартості сировину сімейні комплекти (2 підковдри, простирадло і 2 наволочки) будуть дорожче, оскільки на їх пошиття йде більше тканини.

Ціна на євро комплекти також, як і на двоспальні та сімейні, залежить від наступних факторів:

 • вартості сировини – чим дорожче тканина, тим дорожчий буде комплект, зшитий з неї;
 • екологічності фарбувального складу – при використанні барвників  високої якості;
 • способу нанесення малюнка на тканину – чим складніше, тим дорожче.

Що таке євро та сімейний комплект постільної білизни

Як правильно вибрати розміри постільної білизни

Вирішуючи, якого розміру купити постільну білизну, потрібно проявити максимум уваги.

Занадто широке або довге простирадло буде збиратися в складки і звисати до самої підлоги, занадто вузьке або коротке – задиратися і м’ятися. У надто великому підодіяльнику ковдра мігрує, залишаючи порожні ділянки. А з маленьким його доведеться підгинати або воно буде збиратися товстим шаром в самих невідповідних місцях підодіяльника. Всі ці проблеми аж ніяк не сприяють підвищенню якості сну, створюють масу незручностей. Тому важливо знати, як підібрати розмір постільної білизни правильно.

Для правильного вибору постільної білизни важливо враховувати параметри вашої ліжка. Взявши швейний сантиметр виміряйте довжину і ширину вашого матраца і ковдри.

 • підодіяльник – повинен бути ширшим і довшим приблизно на 5 сантиметрів для вільного облягання, з кожного боку, більше розміру ковдри. Але врахуйте той факт, що зазвичай ковдра дещо менша, на тих же кілька сантиметрів, від розмірів зазначених на його упаковці. Якщо у вас вже є ковдра, краще виміряйте його розміри самостійно;
 • простирадло – для вибору відповідного розміру простирадла, потрібно виміряти ширину матраца. Якщо в майбутньому ви плануєте заправляти виріб в короб або залишати вільно звисати, ширина простирадла повинна бути рівна ширині матраца + 20 сантиметрів. Виберіть простирадло трохи більше, якщо у вас дуже товстий матрац. Для ліжок європейського типу без бортиків краще купити простирадло ширше, оскільки її потрібно буде підвертати під матрац. У цьому випадку ширина простирадла дорівнює ширині матраца + 50-70 сантиметрів.

Що таке євро та сімейний комплект постільної білизни

Спальні комплекти випускаються в основному з бавовни, бязі, віскози, натурального шовку. Кольорові варіанти відрізняються великою різноманітністю, зустрічаються також тематичні набори для фанатів фільмів, ігор, серіалів.

Ковдри і подушки випускаються стандартних розмірів, щоб вони точно підходили до куплених комплектів. Це дозволяє купувати набори в будь-якому місці і бути впевненими, що вони підійдуть.

Маркування європейських розмірів може бути в сантиметрах або дюймах. Для переводу числа з дюймів в звичні сантиметри необхідно помножити вказане число на величину 2,54.

oleksandrazuravel
Коментарів немає
Категорії:
Статті
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку